LK Gaižiūnų poligonas

Jonavos raj.
Gaižiūnai
524056, 6098111

Aprašymas

Jonušo Radvilos mokomajam pulkui priklausantis Gaižiūnų poligonas yra įkurtas – 1930 m. Čia dar tarpukario Lietuvos kariuomenė rengdavo vasaros stovyklas ir mokymus. Sovietų kariuomenė poligoną taip pat naudojo karinio mokymo tikslams, nes ši vietovė buvo nederlinga, daugiausia smėlis, kai kur pelkės. Unikalūs vaizdingi tik šioje Lietuvos vietoje esantys smėlynai gavo ,,Sacharos” pavadinimą.

 

Gaižiūnų poligono plotas – 5520 ha. Poligone vienu metu pratybas gali organizuoti trys batalionai, o vykdant ir šaudymo pratybas – du pėstininkų batalionai. Šaudymo pratybas galima atlikti iš automatinių šautuvų ir kulkosvaidžių, įvairių rūšių pistoletų ir granatsvaidžių. Poligone yra įrengta 15 įvairaus pobūdžio šaudyklų, 2 granatų mėtymo aikštelės, M113 A1 šarvuočių trasa, 24 mokomieji laukai, skirti mokymams nenaudojant kovinių šaudmenų. Kuriant visus reikalavimus atitinkantį poligoną, didelę ir įvairiapusę pagalbą suteikė Danijos Boriso poligono kariškiai.

Reikalavimai

Teritorijoje esantys pastatai yra priskirti avarinės būklės pastatams, todėl kiekvienas žaidėjas, dalyvaudamas šioje teritorije, prisiima visą atsakomybę ir riziką dėl galimų traumų ar sužalojimų. 

Taip pat draudžiama dalyvauti su Rusijos federacijos kariuomenės uniformomis, skiriamaisiais ženklais ar jų dalimis. 

Galerija