LITCON - Berget 2024

Renginio pradžia
2024-06-26 (T)
20:00
Renginio pabaiga
2024-06-29 (Š)
15:00
Renginio vieta
Organizatorius
Žaidimo tipas
Berget
Greičio limitai
Kaina
159-200

Renginio statistika

Užsiregistravusių žaidėjų
76
Patvirtintų
0
Apmokėjusių
75

Žaidybinės pusės

Renginio aprašymas

Atnaujinta 2024.03.26: LITCON intensyviai dirba. Šiuo metu diskusijos ir kumunikacija persikėlė į Discord. Atsiranda bilietų ir antrinėj rinkoj, tad dar yra galimybė važiuoti į Berget 2024

Atnaujinta 2023.12.19: Berget sąraše jau 66 77 97 LITCON'ai, nemaža dalis jau patvirtino ir apmokėjo savo dalyvavimą! Sausį turėsim apmokėjusių žaidėjų sąrašą ir pradėsim dėlioti skyrius, roles.

Atnaujinta 2023.11.23: Discord kanalai - LITCON Svarbūs Pranešimai ir LITCON Diskusijos ir Klausimai

LITCON - Lithuanian Platoon in Berget 20

 

Too long; didn’t read

 • LITCON - lietuvių platoonas (20-30+ žmonių) Berget 20,
 • data 2024.06.26-29.
 • Žaidimo kaina su kelione nuo 450€+. Realistiškai, su maistu, BBsais ir t.t. 750€+
 • Lapkričio 26d 21:00. išeina pirmi ir pigiausi bilietai. Vėliausias laikas pirkimui - gegužė, bet dažnai jau nebūna vietų norimoj pusėj ar vietų kelte.

Jokių griežtų reikalavimų dėl įrangos, extra mokesčių, žaidimo stiliaus ir panašiai LITCON nėra. Labai prašome būti su woodland camo, bet tai nėra reikalavimas. TACTICALFORCE.LT pasiūlys specialas sąlygas LITCON Starter Pack Woodland ekipiruotei.

 

Bendra info

2024 birželio pabaigoje vyks vienas didžiausių, seniausių, kokybiškiausių airsoft renginių Europoje - Berget. Tai jubiliejinis, jau 20 žaidimas. Dar net neišėjus žaidimo info, jau dabar galiu pasakyt, kad tiek organizatoriai, tiek dalyviai skirs labai daug energijos ir pasiruošimo tam, kad tai būtų vienas įspūdingiausių, geriausių žaidimų.

Jau seniai bręsta minti organizuoti ir koordinuoti tik iš lietuvių sudarytą bent būrio/platoon dydžio vienetą (20-35 žmonių) - LITCON. Geresnės progos, nei ateinantis 20-as Bergetas nebus. Kaip sakė jau ne vienas senas airsofto vilkas, jeigu esi airsofteris, bent kartą gyvenime turi sudalyvauti Bergete! 2024 yra tas laikas. Sklinda kalbos, kad į Berget 20 gali atvažiuoti net tokie Lietuvos airsofto legendos, kaip "Vanagai". Tai geriausia galimybė sudalyvauti ir pamatyti, kaip vykdomos koordinuotos būrio, kuopos ir aukštesnio lygmens misijos, kaip atrodo mūšiai su dešimtimis technikos vienetų ir šimtais pėstininkų. Daugiau info Berget Tinklapy

 

Koks planas?

Planas yra surinkti 20-30+ žmonių būrį, taip pat turėti bent kelis savo technikos vienetus - HMMWV kaip troops carrier'į ir bent vieną techniką su kulkosvaidžiu. Būtume pilnai ar bent dalinai motorizuoti pajėgų permetimui teritorijoj ir supportu misijose.

Dalyvautume už Red (Republic Army/REPA) pusę, kurios HQ per daug metų yra ypač organizuotas ir prieš žaidimą skiria šimtus valandų pasiruošimui, o pagrindinis HQ ir pusės vadas yra lietuvis Igoris, kuriam tai bus jau 11-as Berget'as. Jau turim kvietimą būti kuopoje/company, kuriai vadovaus patyres suomių kariškis dalyvavęs ne vienam Berget'e. Savo know-how ir patirtim pasidalins jau 10 Berget'ų dalyvavęs Aidas. Mūsų būriui vadovautų bendruomenės išrinktas vadas, preliminariai tai galėtų būti gerai žinomas "(Ne)gerbiamas Šunsnukis" iš Klaipėdos.

 

Bendra informacija apie Berget

Dalyvių skaičius apie ~1500. Kadangi 20-as žaidimas, tikėtina, kad dalyvių bus žymiai daugiau.

Žaidimas prasideda trečiadienį 20:00 ir baigiasi šeštadienį 15:00. Šeštadienį nuo ryto vykdomos jau paskutinės misijos ir kovos, prasideda pakavimasis. Žaidimas yra non-stop, tik bazės teritorija nepuolama 3:00-9:00 nakties.

Poligonas yra Švedijos šiaurėje, todėl ten visada (ir naktį) yra šviesu. Veiksmas didesnėm ar mažesnėm grupėm vyksta praktiškai non-stop.

Paprastai būna 2 pagrindinės fakcijos ir keltas mažesnių.

Žaidime būna apie 30-40 technikos vienetų. Džipų su kulkosvaidžiais, vikšrinių šarvuočių, sunkvežimių ir t.t. Technikos naikinimas yra infrared lazeriu paremtu Berget BAVS - ant technikos yra imtuvas, o nukaunama su AT-4, TOW replikom.

Laikomasi subordinacijos, misijos ateina iš HQ ir toliau juda Company commander > Platoon commander > Squad > Player.

Misijų tipai: taškų gynyba/puolimas, pasalos, VIP escortas, bazės gynyba ir t.t. Pvz. Berget 2022 reikėjo pargabenti Nuke Missile, kuriai panešti reikėjo bent 3 žmonių. Raketoje buvo sumontuoti vibracijos sensoriai, jeigu neatsargiai kratant buvo užskaitoma kaip radiacijos ištekėjimas ir aplinkui visi mirę. Raketų vietą buvo galima sekti live internetu.

Saugumo limitai yra labai panašūs į mūsų LŠF, negalima naudoti pirotechnikos ir dūmų.

 

Kiek kainuoja?

Bazinės išlaidos (skaičiuojant 1 asmeniui):

 • 170€-200€ Berget bilietas, priklausomai, kada perki. Artėjant žaidimui bilietai brangsta.
 • - 110-150€ vieta VIENAM asmeniui, 4-vietėje kajutėje kelte Latvija - Švedija pirmyn ir atgal + lengvasis automobilis, arba 8-vietis busas.
 • - 90€ Kuras VIENAM asmeniui, pirmyn ir atgal gaunasi apie 2000km, jeigu auto suvartoja ~10l/100km (Kaunas - Ventspils jūrų uostas ~400km. Nynashamn jūrų uostas - žaidimo poligonas ~600km)

Viso: minimum ~450€ asmeniui

Papildomos išlaidos, priklausomai nuo pasirinkimų:

 1. Buso, automobilio ar priekabos nuoma, jeigu reikia. Pigiausia yra važiuoti savo lengvu auto, be priekabos, 4 žmonėm vienam auto.
 2. Maistas, alus, pramogos savaitei, nes kelionė praktiškai gaunasi 7 dienos: pirmadienio rytas - naktis iš sekmadienio į pirmadienį.
 3. Paprastai nakvojam tik poligone, palapinėj, todėl nakvynės išlaidų nėra. Nusiprausti galima šalia game zonos ežere. Savo noru galima prieš/po žaidimo pasiimti šalia esančius viešbučius ar kempingus (bookinti reiktų kuo anksčiau, nes nebelieka vietų).
 4. Standartinės airsofto išlaidos (BBsai, smulkūs dalykai prieš žaidimą).

Patirtis rodo, kad paprastai visai savaitei reikia bent 700€ (~450€ bazinės išlaidos + ~250€ maistas, atminimo patchai, BBsai, smulkios išlaidos).

Visa kita yra asmeninės išlaidos pagal norus.

 

Pagrindinės datos

 1. Lapkričio 26d. 21:00 (Lietuvos laiku) : Berget officialiam puslapy prasideda dalyvių registracija ir pirkimas. Bilietą reikia apmokėti per 30 dienų, bet dažnai šis terminas pratęsiamas. Bilietų pirkimo gidas, info yra žemiau.
 2. Sausis - LITCON prasideda struktūros sudarinėjimas - skirstomi skyriai, vadai ir t.t.
 3. Vasari-Kovas: keliaujantiems keltu, reikėtų bookinti vietas. Žaidimo data yra birželio pabaiga, todėl keliauja nemažai turistų, Latviai švenčia Jonines ir t.t. Balandį dažnai jau nebelieką vietų automobiliams, todėl tenka keliauti ilgesniu maršrutu, diena vėliau ar anksčiau. LITCON koordinuos ir pagelbės keliavimo draugų suradime.
 4. Gegužė: uždaroma prekyba bilietais antrinėj rinkoj ir bilietų transferis. Paskutinės progos įsigyt bilietą. LITCON treniruočių organizavimas (galimai kažkuriam iš Lietuvoj vykstančių žaidimų).
 5. Birželio pabaiga: FUN TIME!

 

Bilieto pirkimo info (bus papildyta Lapkričio 26d.)

 1. Bilietų prekyba prasideda Lapkričio 26d. 21:00 Lietuvos laiku - Berget Tickets
 2. Pirmą dieną bilietai yra pigesni (159€), artėjant žaidimui brangsta (189€)
 3. Pirkimo procesas atrodo taip: Pirma, bilietas yra rezervuojamas 30 dienų. Jeigu tikrai važiuojat, per tas 30 dienų turit apmokėti. Jeigu nespėjat ar apsigalvojat - bilieto rezervacija yra šalinama suėjus 30 dienų terminui.
 4. Tiesiai iš Berget bilietą galima įsigyti ir vėliau, tačiau nėra garantijos, kad bus vietų mūsų pusėje. Antrinėje rinkoje taip pat bus galimybe įsigyti bilietų, bet jų kiekis irgi būna gana ribotas. BIlietų prekyba pirminėj ir antrinėj rinkoj vyksta grubiai iki gegužės vidurio.
 5. LITCON važiuoja už “Republic Army (REPA), Infantry” pusę.
 6. Lengvesnei organizacijai rezervuojant/perkant bilietą, kaip komandos pavadinimą prašome nurodyti "LITCON - *komandos pavadinimas*" arba tiesiog "LITCON", jeigu neturite komandos. Pvz. "LITCON - Black Division"
 7. Apie apmokėtą (būtent apmokėtą, tik rezervuotą nesiskaito) prašome pranešti e-mail litcon(at)lsf.lt arba Discord LITCON Diskusijos - https://discord.gg/trYJGJBBEj
 8. Perkant rekomenduojamos ir ne opcijos (bus papildyta Lapkričio 26d.):
  1. 10eur armband. Privalomas dalykas turėti žaidime. Galima lengvai pasigaminti  pačiam - žaidėjo numeris ant raudono raisčio.
  2. BAVS - rekomenduojama ant skyriaus bent vieną. Mechanizuoti yra ypač aktyvūs žaidime, o vienintelis būdas juos nukauti yra su BAVSais. Priklausomai nuo technikos šarvo, reikia nuo keleto (lengviems džipams) iki dešimčių pataikymų (paprastai tik vikšriniams). Opcija vadinasi "BAVS AT-4 anti vehicle weapon , Rental Only = 85 EURO"
  3. Berget mealsai/maitinimas - aš asmeniškai neimu. Nėra labai skanu, maitinimo metu dažnai būnu misijoj. Geriau bazės burger kioske, MRE ar kažką savo turėti. Jeigu gerai pamenu, burger+fries+coke kaina apie 9€. Galima atsiskaityt kortele.
  4. Team/Medic/Enginner antsiuvai. Geriau ir pigiau atsivežti savo. Medic ir Engineer ikonos yra Berget puslapy.
  5. A3 game area map. Gan geros kokybės, bet prieš žaidimą tokį patį galima atsispaudinti pačiam arba tiesiog turėti telefone.
  6. Storage box - neverta.

 

Gerai, aš in! Ką reikia padaryti?

 1. Svarbiausia: Rezervuoti ir apmokėti savo Berget bilietą
 2. Pranešti apie apmokėtą bilietą e-mail litcon(at)lsf.lt arba Discord
 3. Sekti naujienas sratas.lt apie LITCON. Svarbius pranešimus skelbsime Discord - LITCON Svarbūs Pranešimai 
 4. Prisijunkite prie Discord LITCON Diskusijos

 

Dažniausiai Užduodami Klausimai

 

Ką įsipareigoju važiuodamas LITCON sudėtyje?

Visų pirma, griežtai laikytis žaidimo taisyklių.

Antra, žaisti komandiškai. Jeigu žaidimo eigoj norėsis solo actiono ar toks žaidimo stilius nepatiks, visiškai OK yra tą daryti, tiesiog reikėtų tai aiškiai iškumunikuoti.

 

Kiek hardcore milsim yra Berget ir LITCON?

Berget nėra hardcore milsim. Dalyviai į užduotis eina savo noru, bausmių ar prievartos kažką daryti nėra. Jeigu pervargo, nebeužtenka jėgų ar tiesiog nori pailsėt, viskas su tuo ok. Bazė yra nepuolimo zona nuo 3:00 nakties iki 9:00 ryto Kitu metu yra dedikuotas bazės apsaugos vadas, kuris organizuoja pastovią bazės gynybą. Jeigu tik yra noras ir galimybės, galima visom 3 parom išeiti į užduotį su visa reikalinga ekipuote, vandens filtrais ir t.t. Mūsų pusėj special forcam yra dedikuotas vadas, kuris nuolat palaiko ryšį su tokiom grupėm. Pats dalyvis gali pasirinkti, kokiu būdu nori gauti didžiausią fun - fraginti, milsiminti ar tiesiog visas dienas valgyti MRE bazėj.

Bazėje yra WC, burgerių+coke kioskas, vandens, HQ paprastai turi elektrą.

 

Kokių įgūdžių reikia?

Reiktų bent minimalių navigacijos miške ir orientavimosi įgūdžių, mokėti naudotis kompasu ar GPSu ir sugebėti savarankiškai nueiti nuo taško A į B.

4 paras miegoti miško sąlygom - turėti miegmaišį, kilimėlį ir t.t. Palapinę camo/maskuojančių spalvų galima vežtis savo (turi atitikti organizatorių reikalavimus) arba, jeigu yra vietos, miegoti organizatorių palapinėj.

 

Kiek veiksmo gausiu žaidimo metu?

Daugiausia tai priklauso, kiek per visą žaidimo laiką turėsi jėgų išeiti į užduotis. Kartais tenka kelias valandas be kontakto saugoti bazę, kartais gulėti pasaloj kokiam objective ir laukti priešto. Kartais veiksmas pusdienį eina non-stop. Būna visaip. Praktiškai visą parą kažkas kažkur vyksta. Jeigu nėra major misijų, kažkas bando paimti priešų checkpointus (juose galima respawninti, HQ gauna taškus artilerijai, field hospital, repair stationui ir kitų perksų).

 

Kokios yra rizikos važiuojant į žaidimą?

Didžiausia rizika ir visų airsofterių siaubas - stiprus lietus. Jeigu smarkiai pila, tuomet žaidimas labai prislobsta. Taip yra buvę gal 1-2 Bergetus iš 10. Trumpi lietūs tik šiek tiek pamažina veiksmą, bet viskas ok.

Kartais priešai labai gauna į kaulus arba šlubuoja jų HQ, tada krenta jų moralė. HQ ir orgai nuolat stengiasi balansuot žaidimą (pvz. duodami airstraiku, kitu perksu), kad nebūtų į vienus vartus arba padeda/perima HQ.

 

Ar LITCON bus privalomas tam tikras camo, antsiuvai ar panašiai?

Labai prašytume būti su woodland camo. Tai labai pakelia komandinę dvasią ir nusiteikimą. Vieningi visada baisiau atrodo, +1000 jėgos ir moralės. Jeigu nenorite pirkti ar neturite woodland, tada tinka bet koks organizatorių mūsų žaidimo pusei tinkamas camo. Pagrindinis friendly ar foe atskyrimas žaidime vyksta pagal armbandą. Daugiau kažko pirkti ar turėti privalomai nėra.

 

Ar bus organizuojamas bendras nuvykimas/grįžimas į Berget?

Vasario/kovo mėnesiais bus pranešta, ar organizuojam bendrą vykimą pvz. dideliu autobusu ar panašiai.

 

Kokie dar galimi nukeliavimo pirmyn/atgal variantai?

 1. Pagrindinis yra kooperuotis su draugais ir važiuoti 4 lengva auto, arba nuomotis 8-vietį busą.
 2. Skristi Vilnius-Stockholm. Pirmyn/atgal kaina 120€. Tada galimi keli variantai a) Važiuoti traukinu/autobusu iki artimiausio miestelio (miestelio pavadinimas Solleftea) ir iš organizatorių pirkti pavežėjimą iš artimiausios stoties iki žaidimo zonos (apie 50€ ) arba tiesiog laukti kol kažkas iš važiuojančių į žaidimą pavežės. b) Stockholm - žaidimo zona kasmet organizuojamas "Battle Bus". Išnuomojamas didelis autobusas, kuris nuveža/parveža iki žaidimo vietos. Jį organizuojasi patys žaidėjai, tai reikėtų kontaktuot su organizuojančiu asmeniu.
 3. Gan pigu yra keliauti motociklu, ypač jeigu kažkas gali nuvežti ekipuotę ir įrangą.
 4. Iki kovo mėnesio nuspręsim, ar organizuosim bendrą LITCON keleivinio autobuso nuomą ir važiavimą kartu didesne grupe pvz. 20-30 žmonių (old-school trip su mamos sumuštekais).

 

Kaip atrodo tipinė kelionė?

 • 2024.06.24 pirmadienis, 14:00 išjudam iš Lietuvos į kelta Ventspils - Nynashamn.
 • 2024.06.25 antradienis, 10:00 atplaukiam į Švediją. Važiuojam 600km į gam rea. 19:00 įsikuriam bazėj, pradedam ruoštis žaidimui.
 • 2024.06.26 trečiadienis 09:00-18:00 pasiruošimas žaidimui, registracija, chronas, ekipuotės ruošimas, meet'ai su vadais, HQ, aptarimai, pirmos misijos planavimas ir t.t.
 • 2024.06.26 trečiadienis 20:00 GAME START!
 • 2024.06.29 šeštadienis 15:00 GAME END. Poilsis, aptarimai, maudynės. Jeigu keltas sekmadienį ryte, vakare išvažiuojam iš game area. Kitu atveju nakvojam game zonoj arba kempinge, viešbuty.
 • 2024.06.30-31 naktis iš sekmadienio į pirmadienį, grįžtam naktį ir miegam savo lovoj

 

Kokių daiktų ir įrangos reikia/rekomenduojama?

Detalų rekomenduojamų daiktų sąrašą (kiek kojinių, apatinių, maisto, BBsu ir t.t) pasiimti, papostinsim artėjant žaidimo datai. Pavyzdys iš praėjusių žaidimų: Berget Daiktai

 

Nusipirkau bilietą ir kelionę, bet negaliu važiuot

 1. Geriausia būtų perparduot visą paketą kažkam iš lietuvių. Bilietų transferiai/perrašymai galimi maždaug iki gegužės (tikslią data praneša organizatoriai artėjant terminui).
 2. Bilietą galima bandyt parduot antrinėj rinkoj Bergeto Discorde, Telegram kanaluose. Antrinė rinka nėra labai didelė, kainos būna apie 50-70% originalios.

 

Neturiu komandos, esu solo žaidėjas. Ar galiu važiuot?

Iš principo jokių kliūčių nėra, bet dėl žemiau išvardintų priežasčių rekomenduoju jungtis su komanda/chebra. Jeigu nerandi ir nori važiuoti solo, reikėtų gerai apgalvoti keletą dalykų:

 1. Akivaizdūs dalykai - kaip keliausi, kur nakvosi ir t.t.
 2. Solo žaidėją vistiek turėsim priskirti prie kažkurio skyriaus. Visada geriau ir patogiau, kai žmonės vieni kitus pažįsta, susibendravę ar bent miega vienoj palapinėj. Kartais iš random žaidėjų sudaryti skyriai susibendrauja, gerai susižaidžia ir visiems būna fun, bet kartais tiesiog išsibarsto, negauna norimo veiksmo ir lieka nusivylę.
 3. Solo žaidėjus yra sunku valdyti/koordinuoti - skirstyti misijas, supažindinti su naujausia žaidimo info ir panašiai. Būna, kad žmonės paliekami pozicijose, nes niekas jiems nepranešė, kad reikia išjudėt. Vadai, nors ir stengiasi, bet ir taip turi daug veiklos ir kiekvieną sužiūrėti yra praktiškai neįmanoma.

 

Ar LITCON yra žaidėjų limitas?

Limito nėra. Jeigu surinksim 2 platoonus, ar net 3, tuo smagiau bus. 3 jau company būtume, kas super fun.


Kur vyks žaidimas?

Tikslią žaidimo zona praneš organizatoriai. Artimiausias miestelis - Solleftea

 

Ar už dalyvavimą LITCON reikia mokėti?

Ne. Niekas jokių pinigų neima ir negauna (labiau atvirkščiai). Jokių nuolaidų, nemokamų bilietų ar kitų perksų iš Bergeto organizatorių ar kitur negaunam. LITCON yra projektas tik su vienu tikslu - 2024.06.26-29 turėti GERIAUSIĄ airsoft žaidimą.

 

Turiu klausimą ar pasiūlyma.

Šiuo metu galite kontaktuoti per sratas.lt, e-mail litcon(at)lsf.lt arba Discord, LTU Airsoft kanale - https://discord.gg/trYJGJBBEj

 

 

Lithuanian Squad in Berget 2023

Specifinės taisyklės

Pusės

100% važiuoju - su savo komanda

Jei tikrai važiuoji, kartu su sa vo "šaika"!

100% važiuoju - ieškau draugų

Esi pasiryžęs važiuoti, bet neturi tokių pačių drąsių draugų.

Domina, bet (nurodysiu komentare)

Jei norėtum važiuoti, bet turi daug klausimų ar klaustukų, visus juos surašyk komentare. Žiūrėsim, gal pavyks juos užgesinti.